X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

یادداشت های دادو

زیر سایه انتخابات ...

 

همه چیز خوب و آرام دارد پیش می رود ؛ حتی جریان اعتصاب کارخانه های ماشین سازی و ریخته گری ... همه سرشان به جای دیگری گرم است ، جریان تند انتخابات !! یک عده در تب و تاب مقامی هستند که بدست آوردنش ارزش از آخرت گذشتن را دارد (!!) برخی در تب و تاب این هستند که چگونه باید قطب نمای ریاست شان را برای افراد تازه روی کار آمده تنظیم خواهند کرد (!!)

   

عده ای بفکر نان شب شان هستند و اینکه باید تا تنور داغ است ، نان را بچسبانند ... کاری با خوب و بد ندارند ، مغازه ی خالی دارند در اختیار نامزد قرار می دهند !! مغازه ندارند می روند در و دیوار را کاغذ آذین می کنند و چقدر با مرام و با اخلاق هستند که تاکنون دعوایی دیده نشده و گزارش هم نشده است ، مانند داستان " شهر دزدها " دسته اول می آیند و عکس می چسبانند و یک ربع بعد دسته ی دیگر می آیند و روی آن عکس ها عکس جدید می زنند و یک ربع بعد دوباره داستان تکرار می شود ...

 

دیشب توی تاکسی نشستم تا بروم بالای شهر ، انتظار زیادی نبود ولی چیزهایی دیدم که فاصله ی زمانی کمی که باهم داشتند برایم جالب بود ، یک جوان اسپری بدست داشت تصاویر نامزد مجلس را می چسباند ، هنوز آن طرف تابلو نرفته بود تا طرف پیاده رو را بچسباند که یکی آمد و خواست اسپری بزند و عکس جدید بچسباند !!! من شیشه را پائین دادم و گفتم : " اسپری نزن ، هنوز قبلیه خشک نشده ، عکس را بچسبان روی آن !!! " تمام طول مسیر را می خندیدیم ... البته نفر پشت سری داشت تفسیر انتخابات می گفت ولی من و راننده حواس مان به او نبود ، مگر بیکاریم !!


یکی از کاندیداها که به انتخاب خودش مطمئن است ، اخیراً دارد برای یک نفر دیگر تبلیغ می کند در حد تیم ملی !! یک نفر از من نظر می پرسید ، گفتم : " من به کسانی که قرآن را گذاشته و دارند به نهج البلاغه استناد می کنند مشکوک هستم ... " گفت : " حالا منظور !؟ " گفتم : " دم انتخابات از این صریح تر نظر نمی شود داد !! "

 

اعتصاب کارخانه های ماشین سازی و ریخته گری همچنان ادامه یافته و به یکهفته کشید ... هنوز کسی پیگیر کار نیست و به شنیده های تلفنی اکتفا می کنند در حد اینکه " در جریانیم ... " ؛ حتی کسانی که یک ماه پیش بخاطر واگذاری این کارخانه ها رگ ناسیونالیستی گردنشان آنقدر متورم شده بود که از دور بچشم می آمد !!!

 

تاریخ ارسال: دوشنبه 3 اسفند 1394 ساعت 13:09 | نویسنده: دادو | چاپ مطلب 2 نظر