X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

یادداشت های دادو

تنور داغ انتخابات و نان تاسف !!

 

ما همه داستان کاشت و داشت و برداشت را می دانیم ( شاید چون خوانده ایم فکر می کنیم می دانیم و فقط می شناسیم !! )

ما رای هایمان را می بریم می کاریم و می آئیم خانه هایمان ، ولی داشت را رها می کنیم ، معلوم است چه می شود آنچه کاشته ایم قسمت حیوانات بیابان و کلاغها و ... می شود ( مثل اینهمه حقی که از ملت ضایع شده و ... !! ) بعد برمی گردیم برای برداشت ، ولی " افسوس " برداشت می کنیم !!!

  
بحث داغ انتخابات با این شعله هایی که از هر طرف می زند نه تنها داغتر می شود بلکه دیگ مجلس را روسیاهتر می نمایاند !! با این حال من برخلاف خیلی از همکاران و دوستانم که در دورهمی های روزانه ، بدلایلی که بیشتر بوی هیزم اجنبی می دهد !! ، هیچگاه بحث نمایندگی و مجلس را بازی از پیش باخته نمی دانم و معتقد نیستم تمام افرادی که وارد این عرصه می شوند چشم طمعشان تیزتز از تفکراتشان باشد !! ولی ساختار فرهنگی فعلی جامعه ما همچنانچه آحاد مردم و خانواده ها و موسسات و کلهم کسب و کار را تحت تاثیر قرار داده و همه چیز را وارونه می کند ، مجلس را هم به عنوان نهاد زیر تاثیرات خود دارد و حتی سایر نهادها و بنگاهها را !!

رای دادن کار سختی نیست برای همین ملت همیشه در صحنه با درصد بالایی حضور یافته و صندوق ها را پر می کنند ولی پشت رای خود ایستادن شعور سیاسی می خواهد و مطالعه سیاسی و خیلی پارامترهای جهان های پیشرفته که ما عموما نه سطح اش را دارم و نه حال اش را !! رای که به صندوق ریخته شد همه می روند دنبال کار خودشان و فکر می کنند نماینده باید حرص و جوش بخورد و بجای رای دهنده ها بیدار بماند و ... هر وقت هم دلی تنگ شد یک وانت فحش بفرستد سراغش !! مطمئنا تا اینجا برسیم هزار تا بهانه داشته ایم و حالا برای هر کاری صد تا توجیه !!

ما همه داستان کاشت و داشت و برداشت را می دانیم ( شاید چون خوانده ایم فکر می کنیم می دانیم و فقط می شناسیم !! ) ما رای هایمان را می بریم می کاریم و می آئیم خانه هایمان ، ولی داشت را رها می کنیم ، معلوم است چه می شود آنچه کاشته ایم قسمت حیوانات بیابان و کلاغها و ... می شود ( مثل اینهمه حقی که از ملت ضایع شده و ... !! ) بعد برمی گردیم برای برداشت ، ولی " افسوس " برداشت می کنیم !!!

من هنوز بر این باورم منافع فردی در جامعه ی ما نهادینه تر است تا منافع ملی و جمعی !! و دموکراسی فریبی بیش نیست !!

 

تاریخ ارسال: یکشنبه 13 دی 1394 ساعت 23:33 | نویسنده: دادو | چاپ مطلب 3 نظر